קנאביס לסרקואידוזיס

סרקואידוזיס היא מחלה דלקתית כרונית

סרקואידוזיס היא מחלה דלקתית כרונית בה נוצרים מסות חריגות או גושים של רקמה דלקתית באזורים שונים בגוף, במיוחד הריאות ובלוטות הלימפה. הסיבה לסרקואידוזיס אינה ידועה ואין לה מזור. עם זאת, טיפולים מסוימים יכולים לסייע בניהול התסמינים ולמנוע נזק לאיברים. אחד מהטיפולים המבטיחים הוא ע"י טיפול נכון עם צמח הקנאביס. קנאביס מכיל תרכובות רבות, כגון קנבינואידים וטרפנים, שיכולים לקיים אינטראקציה עם המערכת האנדוקנבינואידית של הגוף. מערכת זו מעורבת בוויסות תפקודים שונים, כגון כאב, דלקת, מצב רוח, תיאבון ותגובה חיסונית.

על פי דיווחים מהספרות על סגולות רפואיות של חומרים מצמח הקנאביס הוא יכול לתת מענה רחב עבור חולים עם סרקואידוזיס. לדוגמה, קנאביס עשוי לסייע בשינה ובהפחתת כאב ודלקת המאפיינים חולים בסרקואידוזיס. קנאביס עשוי גם לסייע בשיפור מצב הרוח והתיאבון, שעלולים להיות מושפעים מסרקואידוזיס. כמה מחקרים גם העלו כי לקנאביס עשויות להיות השפעות אנטי-פיברוטיות, מה שאומר שהוא עשוי למנוע או להאט את ההצטלקות של רקמות בריאות ואיברים אחרים.

אם תחליטו להשתמש בקנאביס לסרקואידוזיס, כדאי שתשקלו גם את הדרך הטובה ביותר לצרוך אותו. עישון או אידוי קנאביס עשויים שלא להיות מומלצים לאנשים עם בעיות ריאות, מכיוון שהוא עלול לגרות את דרכי הנשימה ולגרום ליותר דלקות. בנוסף, עישון איננו מדיד או כמית וחלק גדול מן החומרים הפעילים נפגעים במהלך הבערה. במקום זאת, אולי מומלץ לנסות שיטות צריכה אחרות, כגון טינקטורות, כמוסות ומיצויים. שיטות אלה עשויות לספק השפעות עקביות יותר וארוכות יותר מאשר עישון או אידוי.

מחקרים ומאמרים

מחקרים ומאמרים

לורם איפסום

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית סילט אגמטן.

לורם איפסום

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית סילט אגמטן.

לורם איפסום

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית סילט אגמטן.